Економічна історія України: документи та матеріали

ВІД УПОРЯДНИКІВ

Матеріал з EcoHistUkr
Перейти до: навігація, пошук

Електронний ресурс «Економічна історія України: документи та матеріали» розрахований на викладачів, студентів, аспірантів та на широке коло читачів, що цікавляться питаннями економічної історії. Головна мета ресурсу - надати можливість користувачам ознайомитися з чисельними законодавчими актами, важливими історичними документами, що визначали характер економічних відносин на теренах сучасної України у період від IX до початку ХХ ст. Представлені понад 1,7 тис. оригінальних документів та майже 4,5 тис. бібліографічних описів публікацій документів та літератури, упорядковані в хронологічному порядку та систематизовані в одинадцяти розділах. Такий підхід дозволяє користувачам простежити соціально-економічні процеси на всій території розселення українців майже у всіх протодержавних та державних утвореннях, які існували у межах сучасної території України.

Крім того, викладено тематичні добірки документів, об’єднані в окремі підрозділи, які відтворюють важливий економічний зріз існування суспільства на території нашої Батьківщини, зокрема: «Структура державного управління», «Податкова система», «Пенсійне законодавство», «Банківська система» тощо. Ознайомлення з цими матеріалами, дає можливість користувачам зробити порівняльний ретроспективний аналіз законодавства.

Багато важливих історичних документів залишилися у свій час з політичних міркувань поза увагою широкого загалу, не публікувалися ні українською, ні російською мовами. Упорядники цього електронного ресурсу вимушено виклали подібні документи мовою оригіналу (польською, німецькою, угорською).

Документи подані з анотаціями та бібліографічними описами.

Ресурс підготовлено відділом науково-інформаційних проектів бібліотеки ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана».

Робота над електронним ресурсом триває.

Особисті інструменти