Variant01.png

Від упорядників

Матеріал з Історія економічної теорії
Версія від 08:30, 22 листопада 2016; Mainwiki (Обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
Бібліотекою ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» створюється біобібліографічна база даних «Історія економічної теорії: біобібліографічний аспект (від античності до XX ст.)». Метою роботи є сучасне інформаційне забезпечення потреб широкого загалу користувачів, які цікавляться історією світової економічної думки. Матеріал поділено на окремі блоки, присвячені відомим вченим, суспільно-політичним та іншим діячам, що зробили вагомий внесок у розвиток світової економічної думки. За структурою кожен блок складається з наукової біографії; бібліографії праць, публікацій; висловлювань відомих вчених та цитат з авторитетних джерел про особу та її внесок в економічну науку; ілюстративного матеріалу.

Укладачі ресурсу не мали на меті подати повний персоніфікований виклад історії економічної думки, вичерпно висвітлити науковий доробок тієї чи іншої особи, її внесок у розвиток економічних ідей. Головне завдання ресурсу – зробити більш доступною інформацію, надати широким колам користувачів необхідні біобібліографічні відомості. Укладачі намагалися у кожному окремому блоці, присвяченому відомому діячу, акумулювати існуючу інформацію, розпорошену в публікаціях різних авторів і різними мовами, у тому числі і у виданнях, що стали бібліографічною рідкістю; повернути у науковий обіг забуті та маловідомі матеріали, звернути увагу користувачів на видання, що уточнюють або доповнюють відомості, що вже стали хрестоматійними.

В бібліографічному списку праці вчених подано як мовою оригіналу, так і в перекладах. Посилання на біографічні статті з вітчизняних та зарубіжних енциклопедичних видань подаються на початку бібліографічного списку. Література про життя та науковий доробок особи – за алфавітом прізвищ авторів та назв видань.

Хронологічні межі ресурсу – від давнини до другої половини XIX ст.

Робота над ресурсом триває.


Економічна думка Середньовіччя. Меркантилізм

Августин Блаженний Аврелій
Аквінський Фома
Барбон Ніколас
Боден Жан
Даванцаті Бернардо
Давенант Чарльз
Дженовезі Антоніо
Кольбер Жан-Батист
Крижанич Юрій
Ло Джон
Локк Джон
Ман Томас
Монкретьєн Антуан Ваттевіль де
Норс Дадлі
Ордин-Нащокін Афанасій Лаврентійович
Посошков Іван Тихонович
Серра Антоніо
Скаруффі Гаспаро
Стаффорд Вільям
Стюарт Джеймс Денхам
Татищев Василь Микитович
Фортрей Самуїл
Хейлз Джон
Чайлд Джозайя


Перегляди
Особисті інструменти